
| Årtal: | 2021 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 6127*** |
| Originalgaranti: | Daterad 28/01/2021, utfärdad i Europa (Digital) |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 4 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Övrigt: | Passar handleder från 15cm upp till 20.5cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +1 sekunder per dygn (Amplitud 307 ° / Beat error 0.4 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | M0A10548 |
| Tillverkare: | Baume & Mercier |
| Serie: | Clifton |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 42 mm |
| Mått: | 13.3 mm, rund |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Blått läder, krokodil |
| Urtavla: | Grå med indexmarkeringar |
| Spänne: | Bygelspänne i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, borstat/polerat |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Med 21 juveler, 28800 vph |
| Gångreserv: | 5 dagar |
| Datumangivelse: | Veckodag och datum |
| Funktioner: | - Månfas - Separat sekundvisning |