
| Årtal: | 2019 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 5008B-1130-B52A |
| Tillverkare: | Blancpain |
| Serie: | Fifty Fathoms |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 40.3 mm |
| Mått: | 13 mm, rund |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Svart textil |
| Urtavla: | Svart med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, borstat/polerat, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Med 28 juveler, 21600 vph |
| Gångreserv: | 4 dagar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | Separat sekundvisning |
| Övrigt: | Skruvkrona |