
| Årtal: | Mellan 2000 - 2002 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Senaste service: | 23/07/2023 |
| Serie/boettnummer: | No.*** |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Övrigt: | Serviceintyg medföljer. Alla länkar medföljer. Passar handleder upp till 19cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +6 sekunder per dygn (Amplitud 301 ° / Beat error 0.1 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 2182F-1130A-71 |
| Tillverkare: | Blancpain |
| Typ: | Unisex |
| Diameter: | Ø 38 mm |
| Mått: | 42 x 38 mm, rund |
| Tjocklek: | 12 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Svart läder |
| Urtavla: | Svart med indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, borstat/polerat |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Urverk: | Blancpain F185 (basverk Frédéric Piguet 1185) med 37 juveler, 21600 vph |
| Gångreserv: | 50 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Övrigt: | Skruvkrona |