
| Årtal: | 2018 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 3*** |
| Originalgaranti: | Daterad 14/01/2018, utfärdad i Japan |
| Box: | Medföljer ej |
| Övrigt: | Alla länkar medföljer. Passar handleder från 15.5cm upp till 19cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +2 sekunder per dygn (Amplitud 286 ° / Beat error 0.0 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 6606-1127-55B |
| Tillverkare: | Blancpain |
| Serie: | Villeret Ultraflach |
| Typ: | Herrklocka, dressmodell |
| Diameter: | Ø 40 mm |
| Tjocklek: | 8.6 mm |
| Boett: | Stål |
| Armband: | Läder, krokodil |
| Urtavla: | Vit |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Urverkstyp: | Mekaniskt, handdraget |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Blancpain 11C5 med 23 juveler, 21600 vph |
| Gångreserv: | 4 dagar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | - Gångreservindikator - Separat sekundvisning |