
| Årtal: | Mellan 2002 - 2005 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 392*** |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 4 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Kronometercertifikat: | Ja |
| Övrigt: | Passar handleder upp till 19.5cm. |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | A74350 |
| Tillverkare: | Breitling |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 38 mm |
| Mått: | 43 x 38 mm, rund |
| Tjocklek: | 14 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Borstat och polerat stål, Fighter |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, polerad, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Breitling Breitling 74 (basverk ETA Thermoline 955.652) |
| Datumangivelse: | Datum |
| Övrigt: | Skruvkrona |