
| Årtal: | 2005 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | A1338012-B975-132A |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Avenger Avenger |
| Typ: | Herrklocka, Dykarmodell |
| Diameter: | Ø 45 mm |
| Tjocklek: | 17.4 mm |
| Vikt: | 144.3 gram |
| Boett: | Polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Polerat stål, Professional |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, polerad, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Breitling 13 (basverk ETA Valjoux 7750) med 25 juveler, 28800 vph |
| Gångreserv: | 42 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | Kronograf |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad), skruvkrona |