
| Årtal: | 2022 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 2820*** |
| Originalgaranti: | Daterad 09/02/2022, utfärdad i Europa (Digital) |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 4 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Övrigt: | Alla länkar medföljer. Passar handleder från 14.5cm upp till 22cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +4 sekunder per dygn (Amplitud 324 ° / Beat error 0.2 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | U19320161C1S1 |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Chronomat 44 |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 44 mm |
| Tjocklek: | 14.5 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Blått gummi |
| Urtavla: | Blå med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Keramisk 18 karat roséguld, blå, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Med 38 juveler, 28800 vph |
| Gångreserv: | 42 timmar |
| Datumangivelse: | Månad, veckodag och datum |
| Funktioner: | - Månfas - Takometer - Separat sekundvisning - Kronograf |
| Övrigt: | Skruvkrona |