
| Årtal: | 2012 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | A7438710.BB50.157A |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Colt 44 |
| Typ: | Herrklocka, Dykarmodell |
| Diameter: | Ø 44 mm |
| Tjocklek: | 14 mm |
| Boett: | Stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Stål |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror och indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Breitling B 74 (basverk ETA Thermoline 955.652) |
| Gångreserv: | 8 år |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | Takometer |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad), skruvkrona |