
| Årtal: | 2017 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 6109*** |
| Originalgaranti: | Daterad 10/07/2017, utfärdad i Japan |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 4 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Kronometercertifikat: | Ja |
| Övrigt: | Alla länkar medföljer. Passar handleder från 13cm upp till 22.5cm. |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | X74320E4-BF87-293S-X20S.1 |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Colt Skyracer |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 45.00 mm |
| Tjocklek: | 13.50 mm |
| Boett: | Svart stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Svart gummi |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror och indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Bygelspänne i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, svart, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | 24 timmar |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad), skruvkrona |