
| Årtal: | 2024 |
| Skick: | Ny / Oburen (5 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 8311*** |
| Originalgaranti: | Daterad 29/06/2024, utfärdad i Europa (Digital) |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 5 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Övrigt: | Alla länkar medföljer. Passar handleder från 11cm upp till 18.5cm. |
| Modell: | X83310D91B2S1 |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Professional Endurance |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 38 mm |
| Tjocklek: | 12.1 mm |
| Boett: | Borstat/polerat Breitlight |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Röd gummi |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror, självlysande visare |
| Spänne: | Bygelspänne |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, borstat/polerat, vridbar medsols/motsols |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Basverk: | (basverk Breitling 83) med 6 juveler |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | - Separat sekundvisning - Kronograf |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad) |