
| Årtal: | Mellan 2020 - 2023 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 7295*** |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Övrigt: | Alla länkar medföljer. Passar handleder från 14.5cm upp till 22cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +5 sekunder per dygn (Amplitud 300 ° / Beat error 0.0 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | A17366021B1S1 |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Superocean |
| Typ: | Herrklocka, dressmodell |
| Diameter: | Ø 42 mm |
| Tjocklek: | 13.3 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Svart gummi |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror och indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Bygelspänne i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, svart, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Med 25 juveler, 28800 vph |
| Gångreserv: | 38 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Övrigt: | Skruvkrona |