
| Årtal: | 2019 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Senaste service: | 30/11/2021 |
| Serie/boettnummer: | 6183*** |
| Originalgaranti: | Daterad 17/07/2019, utfärdad i Nederländerna |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 4 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Kronometercertifikat: | Ja |
| Övrigt: | Liten ding i glas kl 8:30. Passar handleder upp till 18.5cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +2 sekunder per dygn (Amplitud 312 ° / Beat error 0.2 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | A17392D7-BD68-162A |
| Tillverkare: | Breitling |
| Serie: | Superocean II 44 |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 44.00 mm |
| Tjocklek: | 14.20 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Borstat och polerat stål |
| Urtavla: | Svart med självlysande arabiska siffror och indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, svart, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Med 25 juveler, 28800 vph |
| Gångreserv: | 40 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | 24 timmar |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad), skruvkrona |