
| Årtal: | 2015 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | 10156*** |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Övrigt: | Alla länkar medföljer. Passar handleder från 14.5cm upp till 20.5cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +4 sekunder per dygn (Amplitud 308 ° / Beat error 0.2 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | WSCA0006 |
| Tillverkare: | Cartier |
| Serie: | Calibre De Cartier |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 42.00 mm |
| Tjocklek: | 11.00 mm |
| Boett: | Svart stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Svart gummi |
| Urtavla: | Svart med självlysande romerska siffror och indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Bygelspänne i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, svart, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Gångreserv: | 48 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | Separat sekundvisning |
| Övrigt: | Skruvkrona |