
| Årtal: | 2017 |
| Skick: | Bra (3 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | W6700255 |
| Tillverkare: | Cartier |
| Serie: | Ronde Solo |
| Typ: | Herrklocka, dressmodell |
| Diameter: | Ø 36 mm |
| Tjocklek: | 6.51 mm |
| Boett: | Stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Svart läder, krokodil |
| Urtavla: | Silver med romerska siffror |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Cartier 115A |
| Funktioner: | 24 timmar |