
| Årtal: | 2010 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | W6701005 |
| Tillverkare: | Cartier |
| Serie: | Ronde Solo |
| Typ: | Herrklocka, dressmodell |
| Diameter: | Ø 36 mm |
| Tjocklek: | 6.51 mm |
| Boett: | Stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Stål |
| Urtavla: | Silver med romerska siffror |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Cartier 115A |
| Funktioner: | 24 timmar |