
| Årtal: | 2025 |
| Skick: | Ny / Oburen (5 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Modell: | 131.15.28.60.99.001 |
| Tillverkare: | Omega |
| Serie: | Constellation Quartz 28mm |
| Typ: | Damklocka, dressmodell |
| Diameter: | Ø 28 mm |
| Tjocklek: | 8.5 mm |
| Vikt: | 81 gram |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Mineralglas |
| Armband: | Borstat och polerat stål |
| Urtavla: | Grå med diamanter |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Omega Omega 4061 |
| Gångreserv: | 48 timmar |