
| Årtal: | Ca 2010 |
| Skick: | Bra (3 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Medföljer ej |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 123.10.35.60.01.001 |
| Tillverkare: | Omega |
| Serie: | Constellation Quartz 35mm |
| Typ: | Herrklocka, dressmodell |
| Diameter: | Ø 35 mm |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Boett: | Stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Stål |
| Urtavla: | Svart med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Omega 1532 med 6 juveler |
| Gångreserv: | 2 timmar |
| Datumangivelse: | Datum, sakta datumskifte |
| Funktioner: | End-of-life |