
| Årtal: | 2024 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 220.92.43.22.99.001 |
| Tillverkare: | Omega |
| Serie: | Seamaster Aqua Terra 150m |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 43 mm |
| Tjocklek: | 14.1 mm |
| Vikt: | 94 gram |
| Boett: | Borstat/polerat titan |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Svart gummi |
| Urtavla: | Grå med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i titan |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Keramisk, borstat/polerat |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Omega 8938 (basverk Omega 8900) med 39 juveler, 25200 vph |
| Gångreserv: | 60 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | - Världstid - GMT |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad), skruvkrona, magnetfältskyddad, extra stöttålig |