
| Årtal: | 2023 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 210.32.42.20.03.002 |
| Tillverkare: | Omega |
| Serie: | Seamaster Diver 300m |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 42 mm |
| Tjocklek: | 13.6 mm |
| Vikt: | 119 gram |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Blått gummi |
| Urtavla: | Blå med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Bygelspänne i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, borstat/polerat, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Omega 8800 med 25 juveler, 25200 vph |
| Gångreserv: | 55 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad), skruvkrona, magnetfältskyddad, extra stöttålig |