
| Årtal: | Ca 2010 |
| Skick: | Bra (3 av 5) |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 2224.80.00 |
| Tillverkare: | Omega |
| Serie: | Seamaster Diver 300m Quartz 28mm |
| Typ: | Damklocka, Dykarmodell |
| Diameter: | Ø 28 mm |
| Tjocklek: | 10 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Stål |
| Urtavla: | Blå vågmönstrad med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, blå, vridbar motsols |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | Omega 1424 med 9 juveler |
| Gångreserv: | 20 timmar |
| Datumangivelse: | Datum, sakta datumskifte |
| Funktioner: | End-of-life |
| Övrigt: | Skruvkrona |