
| Årtal: | Ca 2011 |
| Skick: | Bra (3 av 5) |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 324.18.38.40.05.001 |
| Tillverkare: | Omega |
| Serie: | Speedmaster Chronograph 38mm |
| Typ: | Damklocka, astronautmodell |
| Diameter: | Ø 38 mm |
| Tjocklek: | 14.7 mm |
| Boett: | Borstat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Vitt läder, krokodil |
| Urtavla: | Vit pärlemor med självlysande arabiska siffror, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, diamantinfattad |
| Diamanter: | Totalt 1.1 carat |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Omega 3304 (basverk Valjoux 7753) med 27 juveler, 28800 vph |
| Gångreserv: | 48 timmar |
| Datumangivelse: | Datum, snabbt datumskifte |
| Funktioner: | Kronograf |
| Övrigt: | Kronometer (COSC-certifierad) |