
| Årtal: | 2015 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Serie/boettnummer: | OP6834BB1719*** |
| Originalgaranti: | Daterad 02/05/2015, utfärdad i Europa (Digital) |
| Box: | Originalbox medföljer (Skick 4 av 5) |
| Instruktionsmanual: | Ja |
| Övrigt: | En skruvmejsel till bandet medföljer. Passar handleder från 16cm upp till 20.5cm. |
| Tidsavvikelse: | Ca. +3 sekunder per dygn (Amplitud 312 ° / Beat error 0.2 ms) |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | PAM00112 |
| Tillverkare: | Panerai |
| Serie: | Historic Luminor Base |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 44 mm |
| Tjocklek: | 15 mm |
| Boett: | Polerat stål |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Svart läder, kalv, kommer med extra armband () |
| Urtavla: | Svart sandwich dial med självlysande arabiska siffror och indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Bygelspänne i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, polerad |
| Urverkstyp: | Mekaniskt, handdraget |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Panerai OP X (basverk ETA 6497) med 17 juveler, 21600 vph |
| Gångreserv: | 56 timmar |