
| Årtal: | 2010 |
| Skick: | Mycket bra (4 av 5) |
| Originalgaranti: | Ja |
| Box: | Originalbox medföljer |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | 5712/1A/001 |
| Tillverkare: | Patek Philippe |
| Serie: | Nautilus |
| Typ: | Herrklocka, Marin modell / dress |
| Mått: | 43 x 38 mm, rund |
| Tjocklek: | 8.5 mm |
| Boett: | Stål |
| Baksida boett: | Repskyddat safirglas |
| Armband: | Stål |
| Urtavla: | Blå med självlysande indexmarkeringar, självlysande visare |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål |
| Urverkstyp: | Automatiskt, självuppdragande |
| Sekundvisare: | Svepande |
| Urverk: | Patek Philippe in-house 240 PS IRM C LU med 29 juveler, 21600 vph |
| Gångreserv: | 48 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Funktioner: | - Månfas - Gångreservindikator |
| Övrigt: | Skruvkrona |