
| Årtal: | Ca 2014 |
| Skick: | Bra (3 av 5) |
| Originalgaranti: | Medföljer ej |
| Box: | Medföljer ej |
| Trycktestad: | Ja |
| Modell: | WAT1110.BA0950 |
| Tillverkare: | TAG Heuer |
| Serie: | Link 40mm |
| Typ: | Herrklocka, Dress / Sport |
| Diameter: | Ø 40 mm |
| Tjocklek: | 13 mm |
| Boett: | Borstat/polerat stål |
| Baksida boett: | Solid |
| Armband: | Borstat och polerat stål |
| Urtavla: | Svart med indexmarkeringar |
| Spänne: | Viklås i stål |
| Glas: | Repskyddat safirglas |
| Bezel (ring): | Stål, polerad |
| Urverkstyp: | Kvarts (batteridrivet) |
| Sekundvisare: | Tickande |
| Urverk: | 32768 vph |
| Gångreserv: | 2 timmar |
| Datumangivelse: | Datum |
| Övrigt: | Skruvkrona |